+48 539 790 922
Zadzwoń
Podpniewki 9, 62-045 Pniewy
Poland
Poniedziałek - Piątek
9:00 – 17:00

Produkcja i przetwarzanie tworzyw sztucznych

Micro-Epsilon oferuje szeroką gamę czujników i rozwiązań do bezkontaktowego pomiaru produkcji tworzyw sztucznych. Wymiary, grubość, temperatura, kolory i wzory wytłoczeń w formie rolki lub arkusza mogą być niezawodnie mierzone w szerokim zakresie etapów procesu, od wytłaczania przez formowanie do dalszego przetwarzania.

Grubość folii rozdmuchiwanej

Grubość folii rozdmuchiwanej jest ważnym aspektem pod względem stałej jakości w produkcji folii rozdmuchiwanej. Podczas produkcji mogą wystąpić duże tolerancje grubości. System rozdmuchiwania folii Micro-Epsilon mierzy profil folii z lub bez kontaktu bezpośrednio za dyszą wytłaczającą. Umieszczony na ramie odwracającej, system w sposób ciągły przemierza rurę foliową i dostarcza dane do systemu hosta w celu sterowania dyszą wytłaczającą.

Zapytaj o produkt

Kontrola średnicy wewnętrznej rur

Ważnym kryterium jakości lub zużycia rur w zastosowaniach przemysłowych jest zgodność wymiarowa średnicy wewnętrznej na całej długości. Tam, gdzie stawiane są wysokie wymagania dotyczące dokładności, należy zapewnić szybki i niezawodny zapis danych, ponieważ na przykład pomiary zużycia muszą być przeprowadzane w przemyśle chemicznym na rurach, które są już zainstalowane, tj. przy wyłączonym zakładzie. Dwie pary czujników rejestrują dwa ślady przesunięte o 90° w jednym kroku pomiarowym.

Zapytaj o produkt

Precyzyjny pomiar rur

Precyzyjny pomiar rur Rury, kształtki i tuleje są kontrolowane w specjalnym systemie przy użyciu losowego próbkowania pod kątem dokładności wymiarowej. Czujniki serii optoNCDT 1700 obracają się zamontowane na płycie. Wiązka lasera jest odchylana o 90° przez regulowane zwierciadło w celu dokonania pomiaru. System tworzy szczegółowy profil grubości celu przy użyciu metody różnicowej.

Zobacz produkt

Wykrywanie in-line folii ochronnej na ramach okiennych z PVC

Firma “Schüco” produkuje ramy okienne z PVC. Profile PVC są wyposażone w folię ochronną po ich wytłoczeniu. Folia ta chroni ramy przed zarysowaniami i zabrudzeniami. System pomiaru koloru colorCONTROL ACS7000 sprawdza, czy folia ochronna została prawidłowo nałożona.

Zapytaj o produkt

Pomiar koloru desek podłogowych

Plastikowe panele podłogowe są wykonane z kolorowych granulek i kształtowane metodą głębokiego tłoczenia. Po zakończeniu procesu produkcji należy zagwarantować, że kolor desek podłogowych jest jednolity i nie występują żadne różnice kolorystyczne.

Zapytaj o produkt

Pomiar profilu grubości taśm i płyt

System pomiarowy thicknessCONTROL służy do pomiaru grubości płyt i taśm. W zależności od zadania pomiarowego i materiałów, głowica jest wyposażona w różne czujniki, które mierzą w stałym torze lub w metodzie kroczącej. Kompleksowe pakiety oprogramowania i interfejsy umożliwiają rejestrowanie zmierzonych wartości.

Zapytaj o produkt

Kontrola powierzchni kokpitu i deski rozdzielczej

Oprócz wymagań wizualnych, panele przyrządów muszą również spełniać wymagania funkcjonalne i bezpieczeństwa. Często poduszka powietrzna pasażera ma z góry określoną linię przerwania, która jest generowana za pomocą lasera. Ten “słaby punkt” zapewnia bezpieczne otwarcie poduszki powietrznej na ustalonej linii przerwania. Mogą pojawić się ślady zatopienia, które można rozpoznać w określonych warunkach oświetleniowych. Umożliwiają one szybką, obiektywną ocenę wszelkich odchyleń kształtu, zarówno na powierzchniach ziarnistych, jak i gładkich.

Zobacz produkt

Rozpoznawanie wad blatów roboczych

Ciała obce, nierównomierne rozprowadzenie kleju lub nierówności podczas zamykania mogą powodować powstawanie otwartych spoin między materiałem wierzchnim a listwami bocznymi. Laserowe czujniki profilu scanCONTROL sprawdzają, czy występują otwarte spoiny i wykrywają wielkość szczeliny.

Zobacz produkt

Pomiar koloru wytłaczanych części

Aby uniknąć wadliwej produkcji i oszczędzać zasoby podczas wytłaczania produktów z tworzyw sztucznych, kluczowe znaczenie ma rozpoznawanie odchyleń kolorów nie tylko na końcu łańcucha procesowego, ale już w trakcie trwającego procesu. Dokładne czujniki koloru colorSENSOR CFO służą do rozpoznawania kolorów w procesie i przekazują odchylenia kolorów bezpośrednio do systemu sterowania.

Zapytaj o produkt

 

Jednostronny pomiar grubości folii

Czujnik combiSENSOR łączy w swojej obudowie czujnik wiroprądowy i pojemnościowy czujnik przemieszczenia. Ta unikalna koncepcja czujnika umożliwia jednostronny pomiar grubości nieprzewodzących elektrycznie materiałów na metalowych obiektach. Obszarem jego zastosowania jest pomiar grubości folii z tworzywa sztucznego lub powłoki z tworzywa sztucznego na metalowych płytkach. Podłączony do czujnika za pomocą kabla, kontroler przetwarza i oblicza sygnały w celu wysłania ich za pośrednictwem interfejsów.

Zobacz produkt

Bezkontaktowy pomiar grubości folii

Pomiar grubości folii na linii produkcyjnej gwarantuje stałą jakość produktu. Kombinowany czujnik KS5 firmy Micro-Epsilon mierzy grubość folii w procesie bezdotykowym, a tym samym bez zużycia.

Zobacz produkt

Pomiar koloru inline na linii ekstrudera

Czujnik True Color z serii colorSENSOR CFO200 firmy Micro-Epsilon służy do wykrywania zmiennych wartości koloru granulek. Czujnik mierzy kolor granulek przez wziernik w skrzynce ssącej przenośnika gotowego produktu i niezawodnie wykrywa najmniejsze odchylenia koloru (∆E < 1) od zaprogramowanej wartości odniesienia.

Zapytaj o produkt

Pomiar koloru części formowanych wtryskowo z tworzyw sztucznych w linii produkcyjnej

W procesie formowania wtryskowego tworzyw sztucznych ważny jest dokładny odcień koloru produktów, ponieważ zmienia się on podczas chłodzenia. Do tej pory możliwy był jedynie pomiar losowych próbek schłodzonych elementów. Jednak system pomiaru koloru inline colorCONTROL ACS firmy Micro-Epsilon może w 100% kontrolować produkty podczas ich wyjmowania z formy.

Zapytaj o produkt

Pomiar koloru przezroczystych folii w linii produkcyjnej

Podczas produkcji mogą występować nie tylko wahania kolorów, ale także smugi. W przypadku folii półprzezroczystych kolor folii jest mierzony bardzo dokładnie i szybko za pomocą systemu pomiaru koloru ACS7000 wraz z czujnikiem transmisji ACS3.

Zapytaj o produkt

Kontrola arkuszy poliwęglanu

Do kontroli jakości wykorzystywane są czujniki colorSENSOR CFO200 w połączeniu z czujnikiem transmisji CFS3-A20 firmy Micro-Epsilon. Pomiar na arkuszach odbywa się bezpośrednio po schłodzeniu na linii produkcyjnej. Odległość między nadajnikiem a odbiornikiem wynosi 80 mm. Podczas procesu produkcyjnego, rozkład intensywności i różnice kolorów są precyzyjnie wykrywane. Jeśli kolor plastikowego arkusza odbiega od wartości zadanej, kontroler przesyła sygnał do systemu sterowania instalacją za pośrednictwem protokołu Modbus TCP.

Zapytaj o produkt

Pomiar grubości za pomocą czujników przemieszczenia

Pomiar grubości za pomocą czujników przemieszczenia to szeroki obszar zastosowań. Zasadniczo rozróżnia się nieniszczące/niszczące, bezkontaktowe/z kontaktem i jednostronne/dwustronne pomiary grubości. Wszystkie techniki pomiarowe Micro-Epsilon do pomiaru grubości są bezemisyjne, dzięki czemu nie trzeba przestrzegać żadnych przepisów dotyczących emisji. Pomiary grubości muszą być wykonywane zarówno za pomocą czujników stykowych, jak i bezstykowych, przy czym bezstykowe techniki pomiarowe wykazują zalety pod względem dokładności i szybkości pomiaru. Istnieje również rozróżnienie między jednostronnym i dwustronnym pomiarem grubości. Dwustronne pomiary grubości są przeprowadzane za pomocą co najmniej jednej pary czujników, które są zainstalowane razem na jednej osi. Ta para czujników mierzy cel synchronicznie. Różnica między wynikami pomiarów (C-A-B) określa grubość mierzonego obiektu. Jednostronne pomiary grubości mogą być wykonywane wyłącznie za pomocą czujników bezdotykowych. W ten sposób cel jest mierzony tylko za pomocą jednego czujnika i mierzona jest tylko część grubości celu (np. grubość warstwy) lub cała grubość obiektu pomiarowego. Pomiary grubości są wykorzystywane głównie w kontroli procesu i zapewnieniu jakości, np. do kontroli systemów wytłaczania lub 100% kontroli średnic rur.

Zobacz produkty:

Czujniki pojemnościowe capaNCDT

Czujniki indukcyjne wiroprądowe

Czujniki laserowe optoNCDT

 

Wykrywanie defektów powierzchni elementów z tworzyw sztucznych

Powierzchnie odgrywają ważną rolę w funkcjonalności i estetyce elementów z tworzyw sztucznych. Dlatego też optyczna kontrola powierzchni jest kluczowym podejściem do 100% kontroli jakości. Oparte na deflektometrach systemy kontroli firmy Micro-Epsilon sprawdzają błyszczące powierzchnie i wykrywają nawet najmniejsze odchylenia. Znalezione wady są oceniane i wyświetlane w modelu 3D.

Zapytaj o produkt

Kontrola powierzchni folii samoprzylepnej

W przemyśle rośnie zapotrzebowanie na folie samoprzylepne. Podczas produkcji folii często występują wgłębienia i fałdy, które sprawiają, że folia nie nadaje się do użytku. Dlatego też rosną wymagania klientów dotyczące nieskazitelnej powierzchni. W tym celu można wykorzystać skaner laserowy scanCONTROL 2910-100.

Zobacz produkt

Kontrola powierzchni osprzętu samochodowego

Wysokie standardy jakości i wygląd produktów są kluczowymi czynnikami w każdym sektorze przemysłu. Widoczne części posiadające niepożądane wady sugerują niską jakość. Szczególnie w przemyśle motoryzacyjnym stosowane są czujniki optyczne, które przeprowadzają niezawodną kontrolę elementów mocujących w samochodach, takich jak klapki wlewu paliwa i klapki wlewu paliwa. Czujnik 3D surfaceCONTROL2500 firmy Micro-Epsilon mierzy i analizuje komponenty po ich wyprodukowaniu i przed etapami przetwarzania w celu wczesnego rozpoznania wad.

Zobacz produkt

Monitorowanie parametrów ciągłej taśmy do opasek kablowych

Istotne jest, aby “szerokość” i “wysokość” taśmy opaski kablowej, a także “podziałka zębów” były monitorowane jednocześnie i stale podczas produkcji ciągłych taśm pętlowych. Wartości te mają kluczowe znaczenie dla zapewnienia niezmiennie dobrego i niezawodnego wyniku wiązania.

Monitorowanie określonych parametrów produktu podczas całego procesu ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia jakości i jednolitości produkcji. HellermannTyton GmbH polega zatem na rozwiązaniu firmy ISW GmbH, które wykorzystuje system czujników Micro Epsilon do monitorowania parametrów. Rozwiązanie składa się z kombinacji czujników, która obejmuje dwa precyzyjne mikrometry optyczne i czujnik triangulacyjny, który jest przymocowany za wytłaczarką. Dwa czujniki typu ODC 2520-46 są umieszczone zarówno poziomo, jak i pionowo i mierzą wysokość i szerokość taśmy.

Zobacz produkt:

optoCONTROL 2520

niebieskie laserowe czujniki

Kontrola płyt poliwęglanowych

Produkcja płyt poliwęglanowych obejmuje monitorowanie odcieni kolorów na linii produkcyjnej. Zasada pomiaru stosowana w przypadku tych przezroczystych arkuszy opiera się na zasadzie światła przechodzącego przy użyciu czujników colorSENSOR CFO200. Czujniki wykrywają odchylenia kolorów od kolorów referencyjnych, które zostały wcześniej zaprogramowane. Jeśli wystąpią odchylenia, mieszanka tworzyw sztucznych jest odpowiednio dostosowywana. Dzięki wysokiej intensywności światła CFO200 nadaje się również do materiałów półprzezroczystych. Zastosowany czujnik transmisji CFS3 umożliwia pomiar różnych wytrzymałości materiału za pomocą tylko jednego kanału.

Zapytaj o produkt

Monitorowanie koloru plastikowych butelek w linii produkcyjnej

Plastikowe butelki są często produkowane w różnych kształtach i rozmiarach. W związku z tym jednorodność kolorów w obrębie gamy produktów ma szczególne znaczenie w przypadku produktów markowych. Czujniki colorSENSOR CFO200 są często używane do kontroli koloru plastikowych butelek inline ze względu na ich wysoką szybkość pomiaru i dokładność koloru. Butelki produkowane w różnych rozmiarach i kształtach wykazują odchylenia kolorów zależne od odległości, które są kompensowane przez czujnik koloru. Funkcja multi-teach serii colorSENSOR CFO umożliwia definiowanie grup kolorów, które są używane do uczenia w odchyleniach kolorów zależnych od odległości. Obsługując do 320 kolorów w 256 grupach kolorów, czujniki koloru CFO idealnie nadają się do niezawodnego monitorowania różnych partii produkcyjnych i wariantów.

Zapytaj o produkt

Monitorowanie koloru plastikowych butelek w linii produkcyjnej

Plastikowe butelki są często produkowane w różnych kształtach i rozmiarach. W związku z tym jednorodność kolorów w obrębie gamy produktów ma szczególne znaczenie w przypadku produktów markowych. Czujniki colorSENSOR CFO200 są często używane do kontroli koloru plastikowych butelek inline ze względu na ich wysoką szybkość pomiaru i dokładność koloru. Butelki produkowane w różnych rozmiarach i kształtach wykazują odchylenia kolorów zależne od odległości, które są kompensowane przez czujnik koloru. Funkcja multi-teach serii colorSENSOR CFO umożliwia definiowanie grup kolorów, które są używane do uczenia w odchyleniach kolorów zależnych od odległości. Obsługując do 320 kolorów w 256 grupach kolorów, czujniki koloru CFO idealnie nadają się do niezawodnego monitorowania różnych partii produkcyjnych i wariantów.

Zapytaj o produkt

Pomiar szczeliny wytłaczanych profili z tworzyw sztucznych

W procesie wytłaczania wysokiej jakości profili z tworzyw sztucznych kluczowe znaczenie ma przestrzeganie ścisłych tolerancji produkcyjnych. W celu zapewnienia jakości stosuje się laserowe skanery profili firmy Micro-Epsilon. Dzięki kompensacji powierzchni skanery niezawodnie wykrywają profile powierzchni z czarnej gumy. Do pomiaru szczelin dostępne są specjalne pakiety oprogramowania, za pomocą których można łatwo wybrać różne parametry.

Zobacz produkt

Pomiar temperatury w formach wtryskowych

Użytkownicy wtryskarek do przetwórstwa tworzyw sztucznych stoją w obliczu rosnących wymagań jakościowych narzucanych przez użytkowników końcowych, w szczególności w zastosowaniach motoryzacyjnych. Ze względu na ten trend rośnie znaczenie kontroli temperatury na linii produkcyjnej tuż po wytłaczaniu jako globalnego atrybutu jakości.

Zapytaj o produkt

Pomiar grubości natryskiwanej powłoki

Skóry natryskiwane na deski rozdzielcze pojazdów i okładziny poduszek powietrznych są natryskiwane do podgrzewanej formy za pomocą dyszy prowadzonej przez robota. Ze względów bezpieczeństwa w przypadku poduszek powietrznych wymagane są bardzo niskie tolerancje. Z tego powodu grubość natryskiwanej powłoki musi być kontrolowana na linii podczas procesu natryskiwania. Pomiar jest wykonywany za pomocą czujnika kombinowanego (czujnik wiroprądowy i laserowy czujnik przemieszczenia), który jest przymocowany do ramienia robota. Czujnik wiroprądowy mierzy odległość do pokrytej niklem formy natryskowej i ma otwór w środku, przez który czujnik laserowy mierzy odległość do natryskiwanej skóry. Po odjęciu obu sygnałów uzyskuje się grubość natryskiwanej powłoki.

Zobacz produkty:

Czujniki laserowe optoNCDT

Czujniki indukcyjne wiroprądowe

Kontrola klapki wlewu paliwa

Jednym z elementów produkowanych z tworzyw sztucznych przez wielu producentów i dostawców z branży motoryzacyjnej jest klapka wlewu paliwa. Ponieważ klapki wlewu paliwa znajdują się w widocznym miejscu, ich powierzchnia musi spełniać wysokie wymagania jakościowe. Podczas produkcji na widocznej stronie klapki mogą pojawić się niewielkie ślady zapadnięcia. Mają one głębokość zaledwie kilku mikrometrów, ale są widoczne dla ludzkiego oka w zależności od malowania. Urządzenie surfaceCONTROL służy do kontroli powierzchni klapek wlewu paliwa.

Zobacz produkt

Termografia dla procesów formowania wtryskowego

moldCONTROL to rozwiązanie termograficzne do rozpoznawania wahań jakości w produkcji wtryskowej. Kompaktowa, przemysłowa kamera termowizyjna rejestruje obraz termiczny komponentu bezpośrednio po procesie formowania wtryskowego. Oprogramowanie porównuje obrazy w podczerwieni powiązane z komponentem (rzeczywiste) z zapisanymi referencjami (docelowe). Zidentyfikowane różnice temperatur stanowią podstawę do podjęcia dobrej lub złej decyzji, która jest przekazywana do systemu obsługi.

 

Dwustronny pomiar grubości

W zależności od danego zadania pomiarowego sensowne jest przeprowadzenie dwustronnego pomiaru grubości. Dwa czujniki przemieszczenia umieszczone naprzeciwko materiału wykrywają grubość. Ten układ pomiarowy jest szczególnie odpowiedni do pomiarów z dużą prędkością i materiałów trzepoczących. Micro-Epsilon oferuje zarówno czujniki, jak i gotowe systemy do dwustronnych pomiarów grubości.

Zapytaj o produkt

AiQ robotics