+48 539 790 922
Zadzwoń
Podpniewki 9, 62-045 Pniewy
Poland
Poniedziałek - Piątek
9:00 – 17:00

>>> Czujniki bezpieczeństwa PSEN

Bezpieczna automatyzacja – dzięki czujnikom bezpieczeństwa Pilz

Szukasz niezawodnych czujników do zabezpieczania swoich instalacji i maszyn? Czujniki bezpieczeństwa dostępne w ofercie Pilz zapewniają zróżnicowany wybór: od wyłączników bezpieczeństwa do monitorowania położenia, poprzez systemy ryglowania drzwi, aż po czujniki optyczne do monitorowania obszaru i strefy, a nawet radarowe i wizyjne systemy bezpieczeństwa. Czujniki bezpieczeństwa zapewniają maksymalną ochronę ludzi, maszyn i środowiska – pozwalając jednocześnie na osiągnięcie maksymalnej produktywności.

Skorzystaj z wydajnych i elastycznych rozwiązań, które spełniają wymagania międzynarodowych norm i zostały przetestowane przez jednostki certyfikujące. Czujniki firmy Pilz są wytrzymałe i proste w obsłudze. W połączeniu z technologią sterowania Pilz użytkownik otrzymuje bezpieczne i ekonomiczne kompletne rozwiązanie. Produkty te gwarantują wysoką dostępność, wydajność i maksymalny poziom bezpieczeństwa.

Technologia inteligentnych czujników: Kompleksowe podejście

Rozwiązania modułowe

Nowoczesne procesy produkcyjne wymagają elastycznych i łatwych w adaptacji czujników. Czujniki bezpieczeństwa Pilz do zastosowań przemysłowych zapewniają idealną możliwości konfiguracji. Ich główna zaleta: możliwość rozbudowy, przy wykorzystaniu dużej elastyczność!

W połączeniu ze sterownikami, techniką napędów i wizualizacją użytkownik otrzymuje bezpieczne, ekonomiczne i kompletne rozwiązanie. Firma Pilz zapewnia szkolenia i usługi wspomagające ocenę ryzyka, integrację instalacji i uzyskiwanie deklaracji zgodności.

Technologia czujników bezpieczeństwa na rzecz rozwiązań przyszłości

Indywidualne rozwiązanie w zakresie drzwi ochronnych z kontrolą uprawnień dostępu

Dzięki modułowemu systemowi ryglowania drzwi zyskujesz kompletne, elastyczne rozwiązanie z kontrolą uprawnień dostępu.

Od czujnika bramki bezpieczeństwa, poprzez moduły klamki i wyzwalacze ewakuacyjne, po system diagnostyki i odpowiednie urządzenia analizujące. Skonfiguruj bezpieczne rozwiązanie odpowiadające Twoim wymaganiom! Zyskujesz na elastycznych możliwościach konfiguracji, szybkiej instalacji i konfiguracji, a także na łatwej obsłudze i diagnostyce.

Dzięki zintegrowanej funkcji kontroli uprawnień dostępu, do instalacji mają dostęp wyłącznie upoważnieni pracownicy. Mogą oni wydawać polecenia, takie jak zatrzymanie, odblokowanie, zablokowanie lub zatwierdzanie.

>>> Modułowy system ryglowania drzwi

Inteligentne rozwiązanie i kompleksowe dane diagnostyczne.

Oprócz możliwości łatwej adaptacji, w produkcji przyszłości liczyć się będzie również usieciowienie. Zastosowanie inteligentnych czujników jest niezbędne przy procesach produkcyjnych połączonych w sieci. Aby zagwarantować bezpieczeństwo funkcjonalne i skrócić czasy przestojów, potrzebne są kompleksowe dane.

Do tego celu doskonale nadaje się Safety Device Diagnostics! Pozwala utworzyć niedrogie połączenie szeregowe i umożliwia prostą oraz wszechstronną diagnostykę urządzeń bezpieczeństwa. Dzięki temu w dowolnej chwili i w dowolnym miejscu masz możliwość przeglądu danych diagnostycznych swoich czujników bezpieczeństwa. Jednocześnie można również przeprowadzać konserwację prewencyjną.

>>> Diagnostyka urządzeń zabezpieczających

Innowacyjne monitorowanie stref niebezpiecznych

Jeśli nie chcesz zamykać dostępu do strefy zagrożenia, ale chcesz bezpiecznie zatrzymać niebezpieczny ruch, właściwym wyborem są czujniki optoelektroniczne.

Nasze kurtyny świetlne PSENopt (II) nadają się szczególnie do procesów produkcyjnych, które wymagają aktywnej interwencji, np. podczas transportu materiału do lub z maszyny lub w miejscach o swobodnym dostępie.

Laserowy skaner bezpieczeństwa PSENscan może być stosowany do stacjonarnego monitorowania strefy niebezpiecznej, np. w instalacjach zrobotyzowanych, jak również do mobilnego monitorowania strefy niebezpiecznej w przypadku korzystania z wózków AGV.

Radarowy czujnik bezpieczeństwa PSENradar służy do monitorowania stref niebezpiecznych w wymagającym otoczeniu przemysłowym, np. przy obróbce metali i drewna.

Czujniki bezpieczeństwa PSEN – wykorzystywane w wielu dziedzinach przemysłu

Czujniki bezpieczeństwa PSEN są wykorzystywane w wielu gałęziach przemysłu i aplikacjach, gdzie umożliwiają bezpieczną i wydajną obsługę instalacji oraz maszyn.

Czujniki dla różnorodnych wymagań – korzyści dla użytkowników

  • Najwyższe międzynarodowe standardy bezpieczeństwa
  • Pracuj bezpiecznie i wydajnie
  • Elastyczność w produkcji – możliwość indywidualnej rozbudowy
  • Prosty montaż i łatwa obsługa
  • Niezawodność i trwałość
  • Bezpieczne, kompletne rozwiązanie dla Twojej aplikacji: Technologia czujników i sterowania firmy Pilz

Oferta czujników bezpieczeństwa PILZ

Urządzenia do monitorowania położenia

Dzięki PSENrope masz możliwość uruchomienia wyłącznika awaryjnego w każdym punkcie przenośnika. Enkoder PSENenco wykorzystywany jest do monitorowania prędkości i położenia.

>>> Urządzenia do monitorowania położenia

Czujniki bezpieczeństwa

Dostępne są czujniki bezpieczeństwa PSENmech, PSENmag, PSENcode, PSENhinge, a także rygiel PSENbolt o różnych konstrukcjach i zasadach działania. Można je również stosować w trudnych warunkach środowiskowych.

>>> Czujniki bezpieczeństwa

Czujniki bezpieczeństwa z ryglowaniem osłon

Wyłączniki bezpieczeństwa PILZ z ryglowaniem osłon to właściwe rozwiązanie do ochrony zarówno procesów, jak i personelu – z myślą o bezpiecznej i produktywnej pracy.

>>> Czujniki bezpieczeństwa z ryglowaniem osłon

Kurtyny świetlne

Doskonałe zabezpieczenie dostępu w procesach wymagających aktywnej interwencji. Kurtyny świetlne z serii PSENopt i PSENopt II zapewnią ochronę ciała, palców i dłoni.

>>> Kurtyny świetlne

Laserowy skaner bezpieczeństwa

PSENscan umożliwia skuteczne monitorowanie obszaru produkcyjnego, a dzięki pakietowi ROS wspiera dynamiczną nawigację w systemach pojazdów sterowanych automatycznie.

>>> Laserowy skaner bezpieczeństwa

Radarowe systemy bezpieczeństwa

Dzięki odporności na działanie czynników zewnętrznych system PSENradar doskonale sprawdza się w monitorowaniu stref niebezpiecznych w przemyśle ciężkim, także na otwartym powietrzu.

>>> Radarowe systemy bezpieczeństwa

Wizyjne systemy bezpieczeństwa

PSENvip jest mobilnym systemem bezpieczeństwa do skutecznego monitorowania i kontrolowania pras krawędziowych.

>>> Wizyjne systemy bezpieczeństwa

Oprogramowanie

Narzędzia programowe wspierają projektowanie i programowanie czujników. PILZ oferuje narzędzia na przykład dla kurtyn świetlnych PSENopt Advanced oraz systemu kamer bezpieczeństwa Safety EYE.

>>> Oprogramowanie

Systemy szkoleniowe wykorzystujące technologię czujników

Zabezpieczenie przed niebezpiecznym ruchem. Opanowanie sposobów zabezpieczenia przed niebezpiecznymi ruchami za pomocą różnych funkcji bezpieczeństwa możliwe jest dzięki zastosowaniu trzech wersji paneli PES dla technologii czujników. Pracuj zawsze zgodnie z wytycznymi dyrektywy maszynowej 2006/42/WE.

>>> PES – panele sterowania dla technologii czujników

Wszystkie informacje zaczerpnięte ze strony producenta: https://www.pilz.com/pl-PL/products/sensor-technology

AiQ robotics