+48 539 790 922
Zadzwoń
Podpniewki 9, 62-045 Pniewy
Poland
Poniedziałek - Piątek
9:00 – 17:00

Przekładnie stożkowe/kątowe

Przekładnie kątowe to jeden z rodzajów przekładni stożkowych, w których przecinają się dwie osie obrotu. Mówiąc o wąskiej definicji przekładni stożkowych z możliwością zwiększania lub zmniejszania prędkości, przekładnie kątowe nie mają takiej możliwości ze względu na taką samą liczbę zębów w parze. Ich przeznaczenie ogranicza się do zmiany kierunku transmisji. Ponieważ są one rodzajem przekładni stożkowych, posiadają podstawowe cechy przekładni stożkowych, takie jak obecność form kół zębatych o cięciu prostym, spiralnym i zerowym.

Ponadto, ponieważ wały można ustawić pod dowolnym kątem, istnieją przekładnie kątowe o kącie innym niż 90 stopni (nieprostopadłym), zwane przekładniami kątowymi. KHK jest w stanie produkować kątowe koła zębate o kątach wału w zakresie od 45 do 120 stopni.

Ponieważ para kół zębatych o zębach prostych ma taką samą liczbę zębów, z wyjątkiem drobnych różnic, takich jak otwory na śruby ustalające i wpusty, te same dwa koła zębate mogą współpracować ze sobą. Jednak w przypadku spiralnych kół zębatych stożkowych, nawet jeśli liczba zębów jest taka sama, kierunki skręcania są różne. W związku z tym nie można zazębić tych samych kół zębatych i konieczne jest sparowanie par prawych i lewych.

KHK wykorzystuje Coniflex produkowany przez Gleason Company, który pozwala na użycie metody produkcji koronki, tak jak w przypadku kół zębatych stożkowych, co pozwala tworzyć produkty końcowe o doskonałych właściwościach akustycznych.

Konfigurator przekładni stożkowych

AiQ robotics