+48 539 790 922
Zadzwoń
Podpniewki 9, 62-045 Pniewy
Poland
Poniedziałek - Piątek
9:00 – 17:00

Optyka precyzyjna

Zadania pomiarowe w przemyśle optycznym stanowią ogromne wyzwanie dla czujników. Błyszczące i odbijające światło cele często mają złożone kształty i muszą być mierzone z wysoką rozdzielczością i szybkością.

Pozycjonowanie nanometrów w maszynach litograficznych

Aby oświetlić poszczególne elementy na płytce, urządzenia litograficzne przesuwają płytkę do odpowiedniej pozycji. Pojemnościowe czujniki przemieszczenia mierzą pozycję ścieżki przesuwu, aby umożliwić pozycjonowanie z nanometrową dokładnością.

Zobacz produkt

Testowanie jakości obiektywów do mikroskopów i smartfonów

Testowanie jakości obrazowania obiektywów opiera się na pomiarach czoła fali na osi optycznej i w terenie. Ponadto zautomatyzowane procedury pomiarowe dostarczają informacji na temat ogniskowej, aberracji chromatycznej, efektów polaryzacji, PSF i MTF.

Pomiar grubości środka soczewek

W celu spełnienia tolerancji produkcyjnych, grubość środka soczewek optycznych, takich jak soczewki okularowe lub obiektywy, jest mierzona za pomocą konfokalnych czujników chromatycznych. Pomiar jest wykonywany z jednej strony i może być również przeprowadzany w przypadku bardzo cienkich soczewek.

Zobacz produkt

Pomiary soczewek kontaktowych

Producenci soczewek kontaktowych muszą przeprowadzać różne testy materiałowe na przezroczystych, elastycznych próbkach polimerowych. Próbki materiału muszą być zanurzone podczas testów w roztworze soli fizjologicznej w celu nawilżenia.

Wysoce zaawansowany model ThruBeam ODC2600-40 jest wyjątkowo zdolny do wykonywania pomiarów wymiarowych z dużą dokładnością i szybkością.

Zapytaj o produkt

Pomiar danych refrakcyjnych soczewek wewnątrzgałkowych

Do pomiaru rozkładu mocy refrakcyjnej, jakości obrazowania i średnicy soczewek wewnątrzgałkowych wykorzystywane są systemy pomiarowe oparte na technologii wavefront. Ergonomiczna obsługa soczewek i duża szybkość pomiaru odgrywają tutaj decydującą rolę.

Zapytaj o produkt

Pomiar danych refrakcyjnych soczewek kontaktowych

Podczas pomiaru rozkładu mocy refrakcyjnej, jakości obrazowania i średnicy soczewki miękkich i twardych soczewek kontaktowych stosowane są systemy pomiarowe oparte na technologii wavefront. Ergonomiczna obsługa soczewek i duża szybkość pomiaru odgrywają tutaj decydującą rolę.

Zapytaj o produkt

Regulacja systemów laserowych

Oprócz pomiarów parametrów wiązki, czujniki czoła fali Shack-Hartmann są również wykorzystywane do regulacji systemów laserowych lub światłowodowych. Ich zaletą jest niewrażliwość na wibracje, przydatność do różnych zakresów długości fal, a także wysoki zakres dynamiki.

Zapytaj o produkt

Kontrola powierzchni luster

W przypadku elementów optycznych, takich jak lustra, wymagana jest wysoka jednorodność powierzchni. Czujniki reflectCONTROL służą do kontroli powierzchni odbijających światło. Wykrywają i klasyfikują odchylenia powierzchni lustra.

Zobacz produkt

 

Pomiar kształtu powierzchni soczewek kontaktowych i form

W celu kontroli i optymalizacji procesów, przednia i tylna strona soczewki kontaktowej są mierzone za pomocą padającego światła podczas procesu produkcji. Formy i narzędzia są mierzone, a także obliczane są przesunięcia narzędzi.

Zapytaj o produkt

Pomiar krzywizny soczewek

W celu spełnienia tolerancji produkcyjnych, kontur soczewek optycznych, takich jak soczewki okularowe lub obiektywy, jest mierzony za pomocą konfokalnych czujników chromatycznych. Na podstawie wartości odległości można również określić właściwości powierzchni. Czujniki umożliwiają duży kąt nachylenia, co oznacza, że mogą również wykrywać bardzo zakrzywione powierzchnie.

Zobacz produkt

Zapewnienie jakości w oparciu o wielofunkcyjne testy optyczne

Systemy optyczne są wykorzystywane w wielu różnych branżach i zastosowaniach, w tym w szerokiej gamie produktów, od mikrooptyki o wymiarach w zakresie μm po soczewki teleskopowe o średnicy kilku metrów. Optocraft dostarcza wielofunkcyjne systemy oparte na technologii czoła fali Shack-Hartmann do testowania optyki. Dostarczając informacji o jakości optyki w oparciu o precyzyjne pomiary czoła fali, te systemy pomiarowe przyczyniają się do optymalizacji procesów rozwojowych i produkcyjnych.

Zapytaj o produkt

Testowanie i regulacja lornetek / lunet i obiektywów

Precyzyjny pomiar transmitowanego czoła fali zapewnia jakościową ocenę jakości obrazowania systemu optycznego, umożliwiając jednocześnie regulację systemu na linii produkcyjnej. Moduł pomiarowy SHSInspect RL można elastycznie zintegrować ze stanowiskiem testowym.

Zapytaj o produkt

Pomiar jakości optycznej płaskich układów optycznych

Jakość filtrów i okien optycznych często stawia wysokie wymagania. Optocraft oferuje gotowe rozwiązania do pomiaru błędów czoła fali w przepuszczanym świetle i defektów powierzchni.

Zapytaj o produkt

Pomiar autofokusa w kamerze

Czujniki konfokalne mierzą odległości między soczewkami autofokusa, aby zapewnić kamerze najwyższą możliwą jakość obrazu.

Zapytaj o produkt

AiQ robotics