+48 539 790 922
Zadzwoń
Podpniewki 9, 62-045 Pniewy
Poland
Poniedziałek - Piątek
9:00 – 17:00

Kontrola powłok malarskich

 

Monitorowanie malowanych obiektów staje się coraz ważniejsze w kontekście wysokich wymagań jakościowych. Wykrywanie wad bezpośrednio po procesie malowania, a także pomiar i porównywanie kolorów podczas kontroli towarów przychodzących to częste zadania pomiarowe, w których wymagana jest wysoka precyzja i powtarzalność.

Rozpoznawanie kolorów frontów kuchennych

Aby zapewnić spójny kolor różnych paneli frontowych, stosowane są czujniki koloru firmy Micro-Epsilon. Czujniki sprawdzają kolor frontów kuchennych w zakładzie lakierniczym. Czujniki koloru zapewniają, że odcień koloru mieści się w określonych tolerancjach. Nawet najmniejsze odchylenia kolorystyczne niezauważalne dla ludzkiego oka mogą być niezawodnie wykryte.

Zapytaj o produkt

Kontrola koloru i sortowanie części dostawcy

Przed zamontowaniem przednich fartuchów czujniki koloru Micro-Epsilon sprawdzają, czy kolor mocowania pasuje do koloru nadwozia. Można zdefiniować różne grupy kolorów, aby objąć wszystkie powłoki.

Zapytaj o produkt

Pomiar koloru ciekłej farby

Pomiar koloru ciekłej farby jest niezwykle skomplikowany. Do tej pory farby były zazwyczaj najpierw nakładane na obszar testowy, a następnie mierzone dopiero po procesie suszenia w celu uzyskania wiarygodnych wyników pomiarów. Jeśli wyniki pomiarów wykażą, że farby są wadliwe, pojemniki z farbą muszą zostać ponownie wymieszane lub nawet zutylizowane, co częściowo wiąże się z długim czasem oczekiwania na rozpoczęcie nowego procesu pomiarowego. Aby przyspieszyć ten proces, firma Micro-Epsilon opracowała system, który umożliwia pomiar ciekłej farby podczas procesu produkcyjnego.

Aplikacja ta obejmuje zatem spektrometr kolorów colorCONTROL ACS7000 do pomiarów kolorów oraz laserowy czujnik triangulacyjny optoNCDT 1420-50 do pomiarów odległości. Ten ostatni idealnie nadaje się do tego zastosowania ze względu na niewielkie rozmiary i doskonałą wydajność. Jednostka liniowa zapewnia automatyczną regulację.

Zobacz produkt

Inteligentny laserowy triangulacyjny czujnik przemieszczenia
Systemy pomiaru koloru do powlekania, wykańczania i cieczy

W pełni zautomatyzowana kontrola defektów lakieru karoserii samochodowych i osprzętu

Szczególnie w przypadku błyszczących powierzchni oczekuje się bezbłędnego łańcucha produkcyjnego, aby nadać produktowi końcowemu wyrafinowany wygląd. Do w pełni automatycznego wykrywania defektów na karoseriach i osprzęcie stosowany jest system inspekcji reflectCONTROL. System wyświetla na powierzchni wzór w paski. Odchylenia spowodowane wadami są rejestrowane przez dwie kamery i oceniane za pomocą oprogramowania.

Zapytaj o produkt

AiQ robotics