Siła sztucznej i ludzkiej inteligencji

Wysokorozwinięte technologie i robotyka. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy. Roboty AGV/AMR, autonomiczne wózki widłowe i ciągniki oraz komponenty robotyki mobilnej i automatyki. Wejdź do świata, w którym sztuczna i ludzka inteligencja wspólnie tworzy nowe, ciekawe rozwiązania.

Autonomiczne wózki widłowe AGV i AMR
Silniki i kontrolery serwo
Czujniki liniowe w różnych technologiach pomiarów
Laserowe skanery LIDAR 2D i 3D
Enkodery magnetyczne i optoelektroniczne
Skanery 3D dla przemysłu motoryzacyjnego
Kamery termowizyjne
Przekładnie planetarne
FL2000CW

Autonomiczne czołowe wózki widłowe iQtraveler

FL2000MS
FL2000MS – autonomiczny wózek widłowy z podporami

Nie wszystkObecnie najczęściej stosowane rozwiązania w zakresie autonomicznych wózków widłowych stanowią pojazdy wyposażone w przednie podpory. Sprawiają one, że wózek widłowy AGV/AMR jest krótszy i nie wymaga użycia przeciwwagi koniecznej do zrównoważenia przenoszonego ładunku. Z drugiej jednak strony stanowi o konieczności modyfikowania podajników lub dowolnego innego osprzętu, z którym autonomiczny wózek widłowy będzie wymieniał towar, a to z kolei powoduje znaczny wzrost kosztów aplikacji.

iQtraveler FL2000RS - Autonomiczne czołowe wózki widłowe
iQtraveler FL2000RS – autonomiczny wózek widłowy typu reach stacker

Z całą pewnością potencjalny inwestor będzie zainteresowany wdrożeniem takiego rozwiązania, które w możliwie najprostszy sposób pozwoli zastąpić klasyczny wózek z operatorem. Odpowiedzią na te potrzeby są autonomiczne czołowe wózki widłowe iQtraveler z przeciwwagą lub autonomiczne pojazdy typu reach stacker i reach truck. Posiadają one taką konstrukcję, która pozwala podjechać czołowo do podajnika lub do regału magazynowego. Rozwiązują także problem z unoszeniem palet lub skrzyń posiadający nogi wyposażone w otwory na widły. Dodatkowo konstrukcja pojazdów AGV/AMR typu reach stacker i reach truck pozwala na znaczną oszczędność przestrzeni dzięki zastosowaniu ruchomego masztu poruszającego się w przód i w tył.

FL2000RT - Autonomiczne czołowe wózki widłowe
FL2000RT – autonomiczny wózek widłowy typu reach truck

Nie można zapomnieć o tym, że pojazdy AGV/AMR iQtraveler mogą zostać znacznie zmodyfikowane i dostosowane do potrzeb klienta poprzez zastosowanie przedłużonych lub równoległych wideł. W takim rozwiązaniu możliwe jest jednoczesne przenoszenie dwóch palet w układzie szeregowym lub równoległym. Biorąc jednocześnie pod uwagę bardzo korzystną cenę naszych pojazdów, AiQ robotics jest w stanie dostarczyć swoim klientom znacznie bardziej ekonomiczne rozwiązanie niż konkurencja. W trakcie jednego przejazdu nasze wózki mogą transportować dwie palety zamiast jednej, co w efekcie powoduje, że dany proces może być obsługiwany przez o połowę mniejszą liczbę pojazdów.

Zachęcamy również do odwiedzenia naszej strony i zapoznania się z robotami prezentowanymi w niniejszym artykule pod adresem:

%d bloggers like this: