+48 539 790 922
Zadzwoń
Podpniewki 9, 62-045 Pniewy
Poland
Poniedziałek - Piątek
9:00 – 17:00
FL2000CW

Autonomiczne czołowe wózki widłowe iQtraveler

FL2000MS
FL2000MS – autonomiczny wózek widłowy z podporami

Nie wszystkObecnie najczęściej stosowane rozwiązania w zakresie autonomicznych wózków widłowych stanowią pojazdy wyposażone w przednie podpory. Sprawiają one, że wózek widłowy AGV/AMR jest krótszy i nie wymaga użycia przeciwwagi koniecznej do zrównoważenia przenoszonego ładunku. Z drugiej jednak strony stanowi o konieczności modyfikowania podajników lub dowolnego innego osprzętu, z którym autonomiczny wózek widłowy będzie wymieniał towar, a to z kolei powoduje znaczny wzrost kosztów aplikacji.

iQtraveler FL2000RS - Autonomiczne czołowe wózki widłowe
iQtraveler FL2000RS – autonomiczny wózek widłowy typu reach stacker

Z całą pewnością potencjalny inwestor będzie zainteresowany wdrożeniem takiego rozwiązania, które w możliwie najprostszy sposób pozwoli zastąpić klasyczny wózek z operatorem. Odpowiedzią na te potrzeby są autonomiczne czołowe wózki widłowe iQtraveler z przeciwwagą lub autonomiczne pojazdy typu reach stacker i reach truck. Posiadają one taką konstrukcję, która pozwala podjechać czołowo do podajnika lub do regału magazynowego. Rozwiązują także problem z unoszeniem palet lub skrzyń posiadający nogi wyposażone w otwory na widły. Dodatkowo konstrukcja pojazdów AGV/AMR typu reach stacker i reach truck pozwala na znaczną oszczędność przestrzeni dzięki zastosowaniu ruchomego masztu poruszającego się w przód i w tył.

FL2000RT - Autonomiczne czołowe wózki widłowe
FL2000RT – autonomiczny wózek widłowy typu reach truck

Nie można zapomnieć o tym, że pojazdy AGV/AMR iQtraveler mogą zostać znacznie zmodyfikowane i dostosowane do potrzeb klienta poprzez zastosowanie przedłużonych lub równoległych wideł. W takim rozwiązaniu możliwe jest jednoczesne przenoszenie dwóch palet w układzie szeregowym lub równoległym. Biorąc jednocześnie pod uwagę bardzo korzystną cenę naszych pojazdów, AiQ robotics jest w stanie dostarczyć swoim klientom znacznie bardziej ekonomiczne rozwiązanie niż konkurencja. W trakcie jednego przejazdu nasze wózki mogą transportować dwie palety zamiast jednej, co w efekcie powoduje, że dany proces może być obsługiwany przez o połowę mniejszą liczbę pojazdów.

Zachęcamy również do odwiedzenia naszej strony i zapoznania się z robotami prezentowanymi w niniejszym artykule pod adresem:

AiQ robotics