+48 539 790 922
Zadzwoń
Podpniewki 9, 62-045 Pniewy
Poland
Poniedziałek - Piątek
9:00 – 17:00

Precyzyjne systemy pomiaru koloru inline, czujniki koloru i analizatory LED

colorSENSOR CFO100/200/250
Wydajny pomiar koloru w linii produkcyjnej
dla przemysłu procesowego i automatyki

colorSENSOR CFO to nowy kontroler do precyzyjnego rozpoznawania kolorów w przemysłowych zadaniach pomiarowych. Seria CFO wyróżnia się wysoką dokładnością kolorów, najnowocześniejszymi interfejsami i intuicyjną obsługą. Kontroler jest podłączony do czujników CFS ze zintegrowanymi światłowodami, które można dostosować do różnych zadań pomiarowych. ColorSENSOR CFO jest stosowany w zadaniach rozpoznawania kolorów na częściach wewnętrznych, takich jak wsporniki głowic, w kontroli opakowań lub w zadaniach sortowania kolorów z zakrętkami, zamknięciami lub etykietami.

Charakterystyka:

 • Wysoka prędkość pomiaru do 30 kHz dla dynamicznych procesów
 • Szybkie wyjście wartości pomiarowych (Lab/XYZ) do 500 Hz
 • Duża pamięć kolorów dla różnych partii testowych
 • Precyzyjne pomiary z wysoką dokładnością kolorów ΔE ≤ 0,3
 • Przestrzeń kolorów: XYZ, xyZ, L*a*b*; L*u*v* lub u’v’L*
 • Źródło światła: białe światło LED
 • Ethernet, interfejs procesowy RS232 i dodatkowy port USB dla CFO200
 • Opcje (100) dla CFO100 i CFO200: Modbus (TCP/RTU) +
 • Gateway: PROFINET, Ethernet/IP i EtherCAT
 • Wytrzymała aluminiowa obudowa
 • Stopień ochrony IP65
 • Kalibracja dostosowana do potrzeb klienta
 • Łatwość obsługi poprzez interfejs sieciowy

Najwyższa precyzja rozróżniania najmniejszych różnic kolorystycznych

Zaawansowany kontroler CFO umożliwia wykrywanie najmniejszych różnic kolorystycznych. Jego potężne źródło światła w połączeniu z czujnikami światłowodowymi umożliwia rozróżnianie kolorów na ciemnych powierzchniach, a także na błyszczących, odblaskowych i strukturalnych metalach.

Intuicyjna obsługa za pomocą interfejsu internetowego

Zintegrowany, intuicyjny interfejs sieciowy upraszcza konfigurację systemu CFO. Czujnik jest podłączony do komputera za pośrednictwem interfejsu Ethernet. Interfejs sieciowy umożliwia wyświetlanie wartości pomiarowych, ustawianie i konfigurowanie np. ekspozycji i częstotliwości pomiarów. Ponadto czujnik można dostosować do różnych grup kolorów i przestrzeni tolerancji dla każdego koloru.

Szybkie wyprowadzanie wartości pomiarowych

Czujnik colorSENSOR CFO przeprowadza wewnętrzną ocenę w oparciu o zaprogramowane wartości kolorów z częstotliwością do 30 kHz i wysyła wynik za pośrednictwem cyfrowych sygnałów przełączających. Ponadto surowe dane mogą być przesyłane bezpośrednio do sterownika PLC lub systemu maszynowego w Lab lub XYZ z częstotliwością do 500 Hz za pośrednictwem interfejsu UDP, RS232 lub USB. Może się to odbywać w sposób ciągły lub tylko na żądanie. Odpowiednie wyzwalacze krawędziowe lub poziomowe kontrolują również, jak długo lub ile wartości pomiarowych jest wyprowadzanych.

Potężna funkcja multi-teach
Funkcja multi-teach umożliwia uczenie wariantów kolorów zależnych od geometrii w grupach kolorów. Ponieważ wykrywane kolory różnią się w zależności od odległości między czujnikiem a obiektem pomiarowym, te warianty kolorów można łatwo przyuczyć do grupy kolorów. Poszczególne grupy kolorów mogą być tworzone dla różnych odcieni kolorów.

Kalibracja dostosowana do potrzeb klienta
Aby poprawić wydajność rozpoznawania i zmniejszyć odchylenia wartości pomiarowych między kilkoma czujnikami dla określonej konfiguracji, klienci mogą zażądać kalibracji specyficznej dla klienta dla colorSENSOR CFO200. W związku z tym czujnik i kontroler są kalibrowane do celu referencyjnego specyficznego dla klienta w wymaganym układzie pomiarowym. Można osiągnąć odchylenie pomiarowe Delta E < 1 między poszczególnymi systemami. Dzięki kalibracji czujniki są wymienne i mierzą kolory, które mają prawie takie same wartości Lab.

AiQ robotics