+48 539 790 922
Zadzwoń
Podpniewki 9, 62-045 Pniewy
Poland
Poniedziałek - Piątek
9:00 – 17:00

Konfokalny czujnik chromatyczny nowej generacji

confocalDT IFD2410/2415
Ze zintegrowanym kontrolerem
i przemysłową siecią Ethernet

confocalDT IFD2415 i IFD2410 to wydajne czujniki konfokalne ze zintegrowanym kontrolerem. Zajmująca niewiele miejsca obudowa o stopniu ochrony IP65 umożliwia szybką integrację z urządzeniami i maszynami, ponieważ nie jest wymagany światłowód. Co więcej, IFD2410 i 2415 idealnie nadają się do precyzyjnych pomiarów odległości i grubości w zastosowaniach przemysłowych. Ponadto IFD2415 może być używany z przezroczystymi materiałami do wielowarstwowych pomiarów grubości do 5 warstw. Aktywna regulacja czasu ekspozycji linii CCD umożliwia szybkie i stabilne pomiary zmiennych powierzchni nawet w dynamicznych procesach do 25 kHz. System pomiarowy charakteryzuje się również wysokim natężeniem światła, co umożliwia szybkie i niezawodne pomiary nawet na ciemnych powierzchniach.

Charakterystyka:

 • Zakresy pomiarowe (mm):
  1 | 3 | 6 | 10
 • Regulowana częstotliwość pomiaru do 25 kHz
 • Rozdzielczość od 8 nm
 • Liniowość od 0,25 µm
 • Do precyzyjnych pomiarów odległości i grubości do 5 warstw
 • Wszystko w jednym: czujnik i kontroler w jednej kompaktowej obudowie
 • Łatwa integracja, ponieważ nie wymaga światłowodów
 • Wytrzymała aluminiowa obudowa IP65
 • Bezpośrednie połączenie z PLC dzięki przemysłowej sieci Ethernet
 • Idealny do zastosowań seryjnych

Teraz ze zintegrowanym interfejsem Industrial Ethernet

Zintegrowany przemysłowy interfejs Ethernet (EtherCAT) umożliwia bezpośrednią integrację czujników IFD2410/2415 ze sterownikiem PLC bez dodatkowego modułu interfejsu. Użytkownik korzysta z danych w czasie rzeczywistym bez opóźnień czasowych, a także ze zmniejszonego nakładu pracy związanego z instalacją i okablowaniem. Czujnik jest parametryzowany w trybie Ethernet za pośrednictwem intuicyjnego interfejsu internetowego. Przemysłowa sieć Ethernet zapewnia, że ustawienia są automatycznie stosowane w środowisku PLC. Eliminuje to czasochłonne ustawianie w środowisku programowania.

Zoptymalizowany do zastosowań przemysłowych

Kompaktowa konstrukcja czujnika sprawia, że jest on idealny do zastosowań seryjnych.

Łatwa integracja z instalacjami i systemami

Zajmująca niewiele miejsca obudowa o stopniu ochrony IP65 umożliwia szybką integrację z urządzeniami i maszynami, ponieważ nie jest wymagany światłowód. Dzięki kompaktowej konstrukcji czujnika i kontrolera w jednej obudowie, sygnał pomiarowy jest przesyłany bezpośrednio do kontrolera i tam analizowany. Czujnik jest montowany za pomocą trzech gwintowanych otworów w obudowie sterownika lub za pomocą zacisku promieniowego na głowicy czujnika. Wszechstronne opcje połączeń poprzez EtherCAT, analog, enkoder lub RS422 umożliwiają łatwą integrację z istniejącymi instalacjami i systemami.

Łatwość użytkowania dzięki interfejsowi sieciowemu

Dzięki przyjaznemu dla użytkownika interfejsowi sieciowemu, cały proces konfiguracji odbywa się bez użycia dodatkowego oprogramowania. Interfejs sieciowy jest dostępny za pośrednictwem sieci Ethernet i zapewnia opcje ustawień i konfiguracji. Materiały są przechowywane w rozszerzalnej bazie danych materiałów.

Przykłady zastosowań

AiQ robotics