+48 539 790 922
Zadzwoń
Podpniewki 9, 62-045 Pniewy
Poland
Poniedziałek - Piątek
9:00 – 17:00

Klasa sama w sobie: konfokalny system pomiarowy do zastosowań
w seriach przemysłowych

confocalDT IFD2411
Najbardziej kompaktowy
kontroler konfokalny na rynku

Kompaktowy konfokalny system pomiarowy IFD2411 to skalibrowany fabrycznie system pomiarowy do przemysłowych zastosowań seryjnych. Oprócz pomiarów przemieszczenia i odległości, system umożliwia nawet pomiary grubości przezroczystych materiałów. Konfokalny chromatyczny system pomiarowy IFD2411 to kompletny kanał zawierający kontroler i dostosowany czujnik o zakresach pomiarowych 1 mm, 2 mm, 3 mm i 6 mm. Ten system pomiarowy jest idealny do zastosowań seryjnych.

Charakterystyka:

  • Zakresy pomiarowe (mm): 1 | 2 | 3 | 6
  • Regulowana częstotliwość pomiaru do 8 kHz
  • Rozdzielczość od 12 nm
  • Liniowość od 0,5 µm
  • Do precyzyjnych pomiarów odległości i grubości
  • Najbardziej kompaktowy kontroler konfokalny na rynku
  • Wytrzymała aluminiowa obudowa IP40
  • Bezpośrednie połączenie z PLC dzięki przemysłowej sieci Ethernet

Najbardziej kompaktowa konstrukcja o najwyższej wydajności

Dzięki niezwykle kompaktowej konstrukcji i wytrzymałej aluminiowej obudowie IP40, kontroler systemu pomiarowego IFD2411 można zintegrować z prawie wszystkimi istniejącymi instalacjami i systemami. Ponadto zintegrowany montaż na szynie DIN umożliwia szybką instalację w szafie sterowniczej, nawet gdy przestrzeń montażowa jest ograniczona. Obudowa kontrolera IFD2411 jest do 300% mniejsza niż w przypadku porównywalnych kontrolerów, co zapewnia niezrównaną lekkość wynoszącą zaledwie 335 gramów.

Teraz ze zintegrowanym interfejsem Industrial Ethernet

Kontroler konfokalny jest teraz jeszcze bardziej inteligentny – dzięki zintegrowanemu interfejsowi Industrial Ethernet można zintegrować pełną wydajność czujnika bezpośrednio ze sterownikiem PLC. Korzystasz z danych w czasie rzeczywistym bez opóźnień i przy zmniejszonym wysiłku instalacyjnym. W trybie Ethernet IFD2411 można ustawić za pomocą intuicyjnego interfejsu internetowego. Przemysłowa sieć Ethernet zapewnia, że ustawienia są automatycznie stosowane w środowisku PLC. Eliminuje to czasochłonne konfigurowanie w środowisku programistycznym.

Zoptymalizowany do zastosowań przemysłowych

Kompaktowa konstrukcja sprawia, że IFD2411 jest idealny do zastosowań OEM.

Łatwość obsługi poprzez interfejs sieciowy

Dzięki przyjaznemu dla użytkownika interfejsowi sieciowemu, cały proces konfiguracji odbywa się bez użycia dodatkowego oprogramowania. Interfejs sieciowy jest dostępny za pośrednictwem sieci Ethernet i zapewnia opcje ustawień i konfiguracji. Materiały są przechowywane w rozszerzalnej bazie danych materiałów.

Przykłady zastosowań

AiQ robotics