+48 539 790 922
Zadzwoń
Podpniewki 9, 62-045 Pniewy
Poland
Poniedziałek - Piątek
9:00 – 17:00

Skanery LiDAR i holograficzny tunel

🖥 Skanery LiDAR i metaverse, a może technologia odwzorowująca rzeczywistość w świecie cyfrowym?

📢 Firma AiQ robotics jest przedstawicielem zaawansowanego producenta skanerów laserowych LiDAR, firmy LSLiDAR. W naszej ofercie znajduje się szereg różnych czujników, które pozwalają na dobór odpowiedniego rozwiązania do aplikacji.

🎥 Jednym z bardzo ciekawych zastosowań jest wykorzystanie skanerów LiDAR do stworzenia holograficznego tunelu. Skanery LiDAR współpracując z kamerami, mogą to być również kamery termowizyjne lub kamery z podwójnym widmem, odwzorowują w przestrzeni cyfrowej rzeczywisty obiekt oraz zachodzące w nim zdarzenia.

🎥 System taki pozwala w pełni i na bieżąco kontrolować obszar tunelu wykrywając w nim poruszające się samochody, a także ich kierunek ruchu, ewentualnie obecne osoby, czy też inne obiekty, takie jak śmieci zagrażające bezpieczeństwu.

🔥Dodatkowo kamery termowizyjne pozwalają na ciągłą rejestrację temperatury znacznie podnosząc poziom bezpieczeństwa. Wszystkie niebezpieczne zdarzenia mogą być natychmiast zgłaszane w postaci alarmów.

🔥Fuzja technologii laserowej oraz wizyjnej daje wręcz niesamowite możliwości w zakresie prowadzenia obserwacji i automatycznej analizy danych, zapewniając informacje o odległości, wielkości, geometrii, temperaturze, a także możliwość precyzyjnego rozpoznawania obiektów i ich zachowania.

Więcej informacji skanerach LiDAR: https://aiq-robotics.com/skanery-lidar-2d-i-3d/

Katalog skanerów LiDAR: https://aiq-robotics.com/download/katalog-skanerow-laserowych-lidar-2d-3d/

Więcej informacji o kamerach termowizyjnych: https://aiq-robotics.com/pirometry-i-kamery-termowizyjne-micro-epsilon-i-infiray/

Katalog kamer termowizyjnych: https://aiq-robotics.com/download/kamery-termowizyjne/

AiQ robotics