+48 539 790 922
Zadzwoń
Podpniewki 9, 62-045 Pniewy
Poland
Poniedziałek - Piątek
9:00 – 17:00

confocalDT i pomiar grubości szkła

confocalDT i pomiar grubości szkła? Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak zmierzyć grubość szkła z jednej strony? Czy to w ogóle jest możliwe?


A może chciałeś zmierzyć coś pod przezroczystą warstwą sylikonu?
Niesamowita technologia pomiaru za pomocą czujników konfokalnych pozwala na jednostronny pomiar szkła jedno lub wielowarstwowego. Białe światło załamuje się, a przez szczelinę systemu konfokalnego przechodzi określona długość fali świetlnej, która jest skorelowana z odległością od obiektu. Dzięki temu można z najwyższą precyzją poznać odległość, lub grubość obiektów transparentnych.


Tą doskonałą metodę pomiarową za pomocą czujników confocalDT można wykorzystać do precyzyjnego pomiaru szkła, np. szyby ekranu telefonicznego, a może szyby samochodowej. Są też takie aplikacje, w których obiekt, którego wysokość chcemy zmierzyć znajduje się pod warstwą przezroczystej substancji. Wiele takich sytuacji zdarza się w produkcji elektroniki, która dla izolacji pokrywana jest warstwą sylikony lub żywicy.
Czujniki kryją zdecydowanie więcej tajemnic. Również doskonale mierzą względem obiektów, takich jak idealne lustro, nawet przy zakrzywionej powierzchni. Do czasu pojawienia się interferometrów światła białego, była to najbardziej doskonała metoda pomiaru obiektów przezroczystych lub idealnie odbijających światło.

Zachęcamy do odwiedzenia strony https://aiq-robotics.com/konfokalne-czujniki-przemieszczenia-odleglosci-polozenia-i-grubosci/.

AiQ robotics