+48 539 790 922
Zadzwoń
Podpniewki 9, 62-045 Pniewy
Poland
Poniedziałek - Piątek
9:00 – 17:00
Nawigacja 3D

Nawigacja 3D dla pojazdów autonomicznych

Nawigacja 3D dla pojazdów autonomicznych? Dlaczego nie? Ile razy spotkałeś się z sytuacją, w której pojazd autonomicznych nie widział wystarczającej ilości punktów niezbędnych do pozycjonowania? Ile razy punkty na mapie skanowane na określonej wysokości były zmienne, było ich zbyt mała lub zbyt często zmieniały swoje położenie? A co z obiektami występującymi na różnych wysokościach, które trzeba ominąć, a których skaner 2D nie jest w stanie zauważyć. Rozwiązaniem dla wszystkich powyższych problemów jest nawigacja pojazdów autonomicznych działająca w trójwymiarze.

Zależnie od wykorzystanego skanera można uzyskać mniejszą lub większą precyzję skanowania. Obecnie w naszej ofercie dostępne są skanery odpowiedni posiadające 16, 32, 128, a nawet 256 poziomów skanowania. Skanery wykonane są w technologii mechanicznej lub hybrydowej. Co bardzo ważne, dają pełną możliwość pracy na zewnątrz. Charakteryzują się wysokim stopniem ochrony IP, a ich zasięgi pomiarowe osiągające nawet 500 m, dają możliwość nawigowania nawet na bardzo rozległych przestrzeniach, np. pomiędzy halami produkcyjnymi lub magazynowymi.

Ale to nie wszystko. Firma AiQ robotics wraz z LsLidar dostarcza kompletne rozwiązanie pozwalające na wykonanie mapy i określenie położenia robota mobilnego w przestrzeni 3D. Uzyskujemy odpowiednio wymiary x, y i z. Ponadto dzięki zintegrowanej jednostce IMU możemy odebrać informacje o zmianie kąta obrotu wokół aż w 3 osi.

W tej chwili pewnie zastanawiasz się, w jaki sposób jesteś w stanie przetworzyć tak wielką ilość danych dostarczanych przez skaner 3D. W przypadku zakupu rozwiązania od AiQ robotics nie jest to Twój problem, ponieważ nasz moduł nawigacyjny jest dostarczany wraz z jednostką obliczeniową.

AiQ robotics