+48 539 790 922
Zadzwoń
Podpniewki 9, 62-045 Pniewy
Poland
Poniedziałek - Piątek
9:00 – 17:00

Kamera termowizyjna do monitorowania temperatury ciała

TIM QVGA-HD-T100 to kompaktowa kamera termowizyjna do badania temperatury ciała. Przeznaczony jest do pomiaru temperatury grupy osób oraz do ukierunkowanego pomiaru temperatury pojedynczej osoby. Oprogramowanie automatycznie rozpoznaje i wyświetla osoby o podwyższonej temperaturze ciała, co może wskazywać na chorobę gorączkową. Kamera termowizyjna jest przeznaczona między innymi do wejść dla gości i personelu, bramek bezpieczeństwa, instytucji publicznych, dworców kolejowych i lotnisk. Do kontroli temperatury dostępne są trzy obiektywy kamery.

Charakterystyka:

  • Zakres pomiarowy od -20 °C do 100 °C
  • Detektor o rozdzielczości 382 x 288 pikseli
  • Doskonała czułość termiczna (NEDT) wynosząca 40 mK
  • Rejestracja w czasie rzeczywistym do 80 Hz
  • Niezwykle lekki, wytrzymały i kompaktowy
  • Automatyczne wykrywanie gorączki u pojedynczych osób lub grup osób
  • Certyfikat kalibracji dla temperatury 35 °C dołączony do zestawu

Szybki i elastyczny w użyciu

Kamera termowizyjna thermoIMAGER TIM QVGA-HD-T100 jest przeznaczona do termografii stacjonarnej w celu rozpoznawania osób z podwyższoną temperaturą ciała (np. gorączką). Dzięki kompaktowej konstrukcji i portowi USB kamera jest łatwa w instalacji i można ją łatwo skonfigurować i zdemontować. Konfiguracja oprogramowania jest dostosowana do temperatury ciała i jest odpowiednia dla zwykłych komputerów PC z systemem Windows i Micro-Epsilon NetPC (komputer przemysłowy z pasywnym chłodzeniem). Oprogramowanie zapewnia obrazy termiczne w czasie rzeczywistym. Funkcje zapisu/zrzutu automatycznie zapisują obrazy termiczne. Wartości temperatury i alarmów mogą być opcjonalnie wykonywane za pośrednictwem interfejsu procesowego. Standardowo TIM QVGA-HD-T100 jest wyposażony w certyfikat kalibracji dla 35 °C.

Pomiar temperatury grupy osób za pomocą obiektywu 53° x 38°

Pomiar temperatury jednej osoby za pomocą obiektywu 18° x 14° lub 29° x 22°

Większa dokładność dzięki grzejnikowi referencyjnemu otoczenia

Zaleca się stosowanie promiennika referencyjnego otoczenia w celu dalszego zwiększenia dokładności. Promiennik ten jest umieszczony w polu widzenia w celu stałego dostarczania wartości referencyjnych do kamery termowizyjnej. Umożliwia to zwiększenie dokładności pomiaru temperatury do ±0,5 °C.

AiQ robotics