+48 539 790 922
Zadzwoń
Podpniewki 9, 62-045 Pniewy
Poland
Poniedziałek - Piątek
9:00 – 17:00
Robot magazynowy iQtraveler KV800

Robot magazynowy iQtraveler KV800 jest przeznaczony do przenoszenia na swoim korpusie stelaży, regałów produktowych, palet i innych form ładunków. Możliwe jest również wykonanie modyfikacji robota polegającej na dołożeniu podajnika czy zmianie wysokości unoszenia. iQtraveler KV800 wyróżnia się zdolnością przenoszenia ciężkich towarów o masie do 800 kg. Ładunek może być pobierany automatycznie za pomocą platformy unoszącej zamocowanej w centralnej części konstrukcji robota. Robot szczególnie sprawdzi się w rozwiązaniach realizowanych zgodnie ze strategią “goods to man”, jego zastosowanie jest jednak znacznie szersze, a uniwersalna konstrukcja zabudowy daje olbrzymie możliwości. Zachęcamy do kontaktu firmy zajmujące się ecommerce, transportem palet, transportem pojemników koszowych lub wszelkich innych wyrobów.

Opis

Układ unoszenia robota magazynowego iQtraveler KV1500

Robot magazynowy iQtraveler KV800 został wyposażony uniwersalny układ unoszenia. W centralnej części robota znajduje się specjalny talerz pozwalający na unoszenie ładunku o masie do 800 kg. Układ unoszenia działa w zakresie 60 mm. Wysokość ta jest wystarczająca i najbardziej optymalna z punktu widzenia szybkości obsługi zadania transportowego. Dzięki opatentowanej technologi pełne uniesienie ładunku o masie 800 kg uzyskuje się w ciągu tylko 2,5 s.

Pomimo zdolności do podnoszenia znacznej masy, iQtraveler KV800 charakteryzują bardzo niewielkie wymiary. Jego długość to tylko 980 mm, a szerokość 680 mm. Robot zachowuje standardową wysokość 245 mm, a zatem podstawa transportowanego ładunku może znajdować się zaledwie na wysokości 270 mm. Pozwala to zapewnić odpowiednią ergonomię pracy, a jednocześnie zwiększyć pojemność wykorzystywanych regałów magazynowych.

System iRMS i praca w grupie

System iRMS nadzoruje pracę robotów magazynowych iQtraveler KV800. Umożliwia to realizację zadań grupowych. System iRMS czuwa nad przyjmowaniem zleceń magazynowych lub produkcyjnych. Następnie samodzielnie podejmuje decyzje dotyczące najbardziej optymalnego scenariusza pracy. W związku z tym magazyn może pracować praktycznie bezobsługowo. Korzystanie z magazynu ogranicza się do realizacji procesu kompletacji lub pobrania wybranego ładunku. Planowanie kolejności dostaw kuwet do procesu kompletacji, optymalizuje pracę robotów magazynowych. Jest to szczególnie pożądane w branży ecommerce, w której przede wszystkim liczy się czas.

Mała szerokość alejek

Warto jeszcze raz wrócić do konstrukcji robota. Niewielki gabaryt robota magazynowego iQtraveler KV800, pozwala mu na sprawne poruszanie się nawet w bardzo wąskich alejkach magazynowych. Głównym wyznacznikiem ilości miejsca potrzebnego do ruchu robota, jest w tym przypadku gabaryt ładunku. Łącząc ten wynik ze znaczą prędkością poruszania się, uzyskujemy zarówno oszczędność miejsca, jak i czasu. Krótszy czas obsługi i więcej przestrzeni na przechowywanie towaru, to lepszy wynik finansowy.

Znaczna szybkość pracy robotów

Dużą zaletą robotów magazynowych iQtraveler KV800 jest ich szybkość poruszania. Zwłaszcza w przypadku pokonywania przez roboty znacznych dystansów, prędkość poruszania się odgrywa bardzo dużą rolę. Większa prędkość pracy zmniejsza ilość robotów koniecznych do obsługi określonego przepływu towaru przez magazyn.

Nawigacja niezależna od otoczenia

Roboty iQtraveler KV800 wykorzystują nawigację opartą o kody QR. Roboty magazynowe poruszają się pomiędzy kodami z dużą dynamiką i dokładnością. Ich zaletą jest znaczna powtarzalność, która zapewnia ciągłą i nieprzerwaną pracę. Kody QR zapewniają im niezależność od zmian zachodzących w otoczeniu robota na magazynie. W przypadku systemów magazynowych, w których występuje brak stałych punktów odniesienia nawigacja za pomocą QR-kodów jest znacznie bardziej wydajna, niż nawigacja typu SLAM.

Parametry

Ładowność 800 kg
Wymiary Dł. 980 x Sz. 680 x Wys. 245 mm
Średnica obrotu robota 980 mm
Wysokość unoszenia 60 mm
Czas unoszenia 2,5s
Prędkość maksymalna 2,2 m/s
Obrót 360° / dokładność +/- 1°
Unikanie przeszkód Z wykorzystaniem czujnika LiDAR (w zakresie 210°)
Dokładność pozycjonowania +/- 10 mm
Metoda nawigacji Kody QR/Slam + Inercyjna
Bezpeiczeństwo Kontrola ruchu, unikanie przeszkód z za pomocą radaru, krawędzie bezpieczeństwa
Sygnał ostrzegawczy Światła, dźwięk, wyświetlacz (opcjonalnie)
Komunikacja WiFi2.4G, WiFi5G (opcjonalnie), 5G (opcjonalnie)
Ładowanie akumulatorów Automatyczne/manualne
Npaięcie zasilania 48V
Pojemność baterii 27 Ah
Rodzaj baterii Lithium Iron Phosphate
Czas do pełnego naładowania ≤2h
Czas pracy na baterii 8h
Ilość cylki ładowania rozładowania 80% DOD 2000 times
Masa robota 210kg
Płaskość nawierzchni ≤5mm/m2
Maksymalna wysokość przeszkody 5 mm
Maksymalna szerokość szczeliny 30 mm
Zdolność pokonywania wzniesień 5%
Wysokość nad poziomem morza ≤2000m
Obciążalność nawierzchni 1200 kg/m^2
Temperatura pracy -20~50°C (opcjonalnie praca w temperaturze ujemnej)
Wilgotność ≤90% RH
<< wróć do listy
AiQ robotics