+48 539 790 922
Zadzwoń
Podpniewki 9, 62-045 Pniewy
Poland
Poniedziałek - Piątek
9:00 – 17:00
Robot magazynowy iQtraveler KL50

Robot magazynowy iQtraveler KL50 do pobierania i odkładania kuwet na regałach. Pozwala na automatyzację transportu towaru o niewielkich rozmiarach lub nieregularnych kształtach, który jest składowany w kuwetach. Szczególnie sprawdzi się w branży ecommerce, magazynach części, produkcji elektroniki, dostawach drobnych elementów mechanicznych i w wielu innych zastosowaniach logistycznych. Niewielkie gabaryty podstawy robota wpływają na oszczędność miejsca w magazynie umożliwiając stosunkowo bliskie posadowienie regałów.

Opis

Maszt robota magazynowego iQtraveler KL50

Robot magazynowy iQtraveler KL50 został wyposażony w specjalny maszt. Pozwala on na pobieranie i odkładanie kuwet na regałach. Jest to idealne rozwiązanie do transportu drobnych rzeczy. Tak zwana drobnica jest często składowana w kontenerach (kuwetach).

Robot posiada specjalną konstrukcję podstawy jezdnej. Kuwety mogą być pobierane nawet z nisko zamontowanych półek. Wysokość masztu wynosi aż 4250 mm i pozwala na pobieranie ładunku z wysokich regałów. Robot został przystosowany do jednorazowego przewożenia aż 6 kuwet. Kuwety mogą być pobierane z danego regału podczas pojedynczego podjazdu. Ostatecznie wpływa to na skrócenie czasu transportu.

System iRMS i praca w grupie

System RMS nadzoruje pracę robotów magazynowych iQtraveler KL50. Umożliwia to realizację zadań grupowych. System iRMS czuwa nad przyjmowaniem zleceń magazynowych lub produkcyjnych. Następnie samodzielnie podejmuje decyzje dotyczące najbardziej optymalnego scenariusza pracy. W związku z tym magazyn może pracować praktycznie bezobsługowo. Korzystanie z magazynu ogranicza się do realizacji procesu kompletacji lub pobrania wybranego ładunku. Planowanie kolejności dostaw kuwet do procesu kompletacji, optymalizuje pracę robotów magazynowych. Jest to szczególnie pożądane w branży ecommerce, w której przede wszystkim liczy się czas.

Mała szerokość alejek

Warto jeszcze raz wrócić do konstrukcji robota. Niewielki gabaryt podstawy robota magazynowego iQtraveler KL50, pozwala na wprowadzenie rozstawu regałów wynoszącego tylko 1100 mm. Łącząc ten wynik z maksymalną dopuszczalną wysokością odkładania ładunku, uzyskujemy znaczną oszczędność miejsca w magazynie. Ta sama powierzchnia magazynowa pozwala na przechowywanie większej ilości towaru. Ponadto roboty mobilne mają znaczną przewagę nad dotychczas stosowanymi układnicami. Ich sposób pracy jest bardzo elastyczny. Jeden robot może obsługiwać wiele regałów, w różnych lokalizacjach. Roboty nie są przywiązane do danej alejki i mogą dowieźć ładunek do punktów odkładczych poza regałami.

Znaczna szybkość pracy robotów

Dużą zaletą robotów magazynowych iQtraveler KL50 jest ich szybkość poruszania. Zwłaszcza w przypadku pokonywania przez roboty znacznych dystansów prędkość poruszania odgrywa bardzo dużą rolę. Większa prędkość pracy zmniejsza ilość robotów koniecznych do obsługi określonego przepływu przez magazyn.

Nawigacja niezależna od otoczenia

Roboty iQtraveler KL50 wykorzystują nawigację opartą o kody QR. Roboty magazynowe poruszają się pomiędzy kodami z dużą dynamiką i dokładnością. Ich zaletą jest znaczna powtarzalność, która zapewnia ciągłą i nieprzerwaną pracę. Kody QR zapewniają im niezależność od zmian zachodzących w otoczeniu robota na magazynie. W przypadku systemów magazynowych, w których występuje brak stałych punktów odniesienia nawigacja za pomocą QR kodów jest znacznie bardziej wydajna, niż nawigacja typu SLAM.

Parametry

Ładowność 30 (1 kuweta)/180 (razem) kg
Maksymalna wysokość unoszenia 3950 mm
Dokładność pozycjonowania +/-10 mm
Dokładność zatrzymania +/-10 mm
Prędkość maksymalna 1200 mm/s
Funkcja ruchu Ruch do przodu, do tyłu i obrót
Obrót 360° / dokładność +/- 1°
Tryb ładowania akumulatorów Ręczny / Automatyczny
Akumulatory Litowe 48 VDC / 49,5 Ah
Masa własna 480 kg
Rozmiar 1600 x 900 x 4250 mm
<< wróć do listy
AiQ robotics