+48 539 790 922
Zadzwoń
Podpniewki 9, 62-045 Pniewy
Poland
Poniedziałek - Piątek
9:00 – 17:00
Robot magazynowy iQtraveler KR15

Robot magazynowy iQtraveler KR15 został stworzony głównie do szybkiego sortowania paczek, jednak jego zastosowanie może być znacznie szersze. Pozwala na automatyzację transportu towaru o niewielkiej masie. Ładunek jest pobierany automatycznie za pomocą pojedynczego lub podwójnego podajnika taśmowego. Szczególnie sprawdzi się w branży ecommerce, sortowniach paczek, magazynach pocztowych, produkcji elektroniki, dostawach drobnych elementów mechanicznych i w wielu innych zastosowaniach logistycznych. Niewielkie gabaryty robota wpływają na oszczędność miejsca w magazynie i umożliwiają znaczną manewrowość robota.

Opis

Pojedynczy lub podwójny podajnik taśmowy robota magazynowego iQtraveler KR15

Robot magazynowy iQtraveler KR15 został wyposażony w pojedynczy lub podwójny podajnik taśmowy. W przypadku wykorzystania podajnika pojedynczego możliwe jest pobieranie paczek o masie do 35 kg. W przypadku podajnika podwójnego dopuszczalna masa rozkłada się na dwa opakowania po 15 kg każde. Robot dokuje się do podajników stacjonarnych i pobiera z nich ładunek. Następnie towar może zostać przetransportowany do podajnika odbiorczego lub np. kosza. Robot sprawdzi się idealnie w zadaniach związanych z kompletacją przesyłek o niewielkiej masie.

Wysokość podajnika robota iQtraveler KR15 może zostać dostosowana do aplikacji. Jego górna płaszczyzna może być zlokalizowana na wysokości od 600 do 1000 mm. Ze względu na znaczą szybkość poruszania się, robot jest w stanie wykonać bardzo dużo zleceń w określonej jednostce czasu.

System RMS i praca w grupie

System RMS nadzoruje pracę robotów magazynowych iQtraveler KR15. Umożliwia to realizację zadań grupowych. System RMS czuwa nad przyjmowaniem zleceń magazynowych lub produkcyjnych. Następnie samodzielnie podejmuje decyzje dotyczące najbardziej optymalnego scenariusza pracy. W związku z tym magazyn może pracować praktycznie bezobsługowo. Korzystanie z magazynu ogranicza się do realizacji procesu kompletacji lub pobrania wybranego ładunku. Planowanie kolejności dostaw kuwet do procesu kompletacji, optymalizuje pracę robotów magazynowych. Jest to szczególnie pożądane w branży ecommerce, w której przede wszystkim liczy się czas.

Mała szerokość alejek

Warto jeszcze raz wrócić do konstrukcji robota. Niewielki gabaryt podstawy robota magazynowego iQtraveler KR15, pozwala mu na sprawne poruszanie się nawet w bardzo wąskich alejkach magazynowych. Łącząc ten wynik ze znaczą prędkością poruszania się, uzyskujemy zarówno oszczędność miejsca, jak i czasu. Krótszy czas obsługi i więcej przestrzeni na przechowywanie towaru, to lepszy wynik finansowy.

Znaczna szybkość pracy robotów

Dużą zaletą robotów magazynowych iQtraveler KR15 jest ich szybkość poruszania. Zwłaszcza w przypadku pokonywania przez roboty znacznych dystansów, prędkość poruszania się odgrywa bardzo dużą rolę. Większa prędkość pracy zmniejsza ilość robotów koniecznych do obsługi określonego przepływu towaru przez magazyn.

Nawigacja niezależna od otoczenia

Roboty iQtraveler KR15 wykorzystują nawigację opartą o kody QR. Roboty magazynowe poruszają się pomiędzy kodami z dużą dynamiką i dokładnością. Ich zaletą jest znaczna powtarzalność, która zapewnia ciągłą i nieprzerwaną pracę. Kody QR zapewniają im niezależność od zmian zachodzących w otoczeniu robota na magazynie. W przypadku systemów magazynowych, w których występuje brak stałych punktów odniesienia nawigacja za pomocą QR kodów jest znacznie bardziej wydajna, niż nawigacja typu SLAM.

Parametry

Ładowność 1 x 35 lub 2 x 15 kg
Wymiary Dł. 1760 x Sz. 480 x Wys. 600 ~ 1000 mm
Masa robota 120kg
Prędkość maksymalna 2 m/s
Obrót 360° / dokładność +/- 1°
Unikanie przeszkód Laser jednopunktowy + ultradźwięki
Dokładność pozycjonowania 10 mm
Metoda nawigacji Kody QR + inercyjna
Bezpeiczeństwo Kontrola ruchu, laser jednopunktowy, ultradźwięki, krawędzie bezpieczeństwa
Komunikacja WiFi2.4G, WiFi5G (opcjonalnie), 5G (opcjonalnie)
Ładowanie akumulatorów Automatyczne/manualne
Npaięcie zasilania 48V
Pojemność baterii 16,5 Ah
Czas do pełnego naładowania ≤1,5h
Czas pracy na baterii ≥5h
Ilość cylki ładowania rozładowania 80% DOD 2000 times
<< wróć do listy
AiQ robotics