+48 539 790 922
Zadzwoń
Podpniewki 9, 62-045 Pniewy
Poland
Poniedziałek - Piątek
9:00 – 17:00

Rozróżnianie śrub za pomocą CLS1000

Rozróżnianie śrub z wykorzystaniem systemu światłowodowego CLS1000 firmy Micro-Epsilon

📖 Ostatnio przeprowadziliśmy testy systemu światłowodowego składającego się z:

✨ kontrolera CLS1000-AU-PNP-T z wyjściem napięciowym,

✨ i czujnika CFS3-Q4.

📖 System pomiarowy składa się z kompaktowego kontrolera z wyświetlaczem, przyciskami ustawień i złączem dla czujników serii CFS. 

📖 Czujniki (światłowody) dla systemu pomiarowego optoCONTROL CLS1000 mogą być produkowane zgodnie ze specyfikacją klienta.

📖 W niekorzystnych warunkach środowiskowych, takich jak wysokie temperatury, małe wymiary montażowe i słaba dostępność w zakładach światłowody mogą być używane jak mikrometr optyczny.

📖 Kontroler składa się z kompaktowej jednostki nadawczo-odbiorczej dla światła podczerwonego ze zintegrowaną oceną sygnału. 

📖 Natężenie światła odbieranego przez czujnik (światłowód) jest mierzone i dalej przetwarzane przez kontroler.

💡 W naszym teście wykorzystaliśmy system CLS1000 jak mikrometr optyczny, w którego światło wkładaliśmy śruby w różnej konfiguracji. Przetwornik analizował ilość światła docierającego do kontrolera i w ten sposób rozróżniał śruby w różnej konfiguracji, tj, samą śrubę, z podkładką, z nakrętką.

💥 Ale to nie wszystko. CLS1000 może być wykorzystany w szeregu różnych aplikacji, takich jak: kontrola krawędzi, wykrywanie obecności obiektów, pomiar wypełnienia przezroczystych opakowań, liczenie elementów i wielu innych tematach.

💥 System optoCONTROL CLS1000 to niedrogie rozwiązanie o potężnych możliwościach.

💥 W aplikacjach wymagających wyższej precyzji lub częstotliwości pomiarowej możemy zaoferować jeszcze lepsze systemy, takie jak: ODC1200 i ODC1201, ODC2520, ODC2700.

💥 Na szczególną uwagę zasługuje nowy system mikrometryczny ODC2700 o submikronowej precyzji. Ale to temat na kolejny post, na który serdecznie zapraszamy ❗

Nie zapomnijcie odwiedzić naszej strony pod adresem:

🌐 https://aiq-robotics.com/czujniki-swiatlowodowe/

🌐 https://aiq-robotics.com/optyczny-mikrometr-precyzyjny/

W każdej chwili zapraszamy do kontaktu: 📧 https://aiq-robotics.com/informacje-kontaktowe/

AiQ robotics