+48 539 790 922
Zadzwoń
Podpniewki 9, 62-045 Pniewy
Poland
Poniedziałek - Piątek
9:00 – 17:00

Seria MGA50S

Magnetyczne jednoobrotowe absolutne enkodery 50-cio milimetrowe (typ wałkowy)

Magnetyczne jedno-obrotowe absolutne enkodery serii MGA50S posiadają obudowy o rozmiarze Ø50 mm z wałami pełnymi Ø8 mm. Enkodery magnetyczne zapewniają precyzję i dokładność nawet w trudnych warunkach, w których występują wstrząsy, wibracje, kurz lub wilgoć (w przeciwieństwie do enkoderów optycznych). Enkodery są dostępne w różnych rozdzielczościach (do 1024 działek) i różnych standardach wyjściowych, zapewniając dokładne, ekonomiczne rozwiązania dla każdej wymagającej aplikacji.

Główne cechy

  • Wysoka dokładność w trudnych warunkach, takich jak wstrząsy, wibracje, kurz i wilgoć (w przeciwieństwie do enkoderów optycznych)
  • Dłuższa żywotność w porównaniu do enkoderów optycznych
  • Różne opcje kodowania wyjściowego: BCD, binarny, kod Gray
  • Różne rozdzielczości: do 10 bitów (1024 imp.)
  • Zasilanie: 5 VDC ±5%; 12-24 VDC ±5%
  • Stopień ochrony IP50 (norma IEC)

Minimalny wpływ warunków otoczenia

Długa żywotność

Średnica 50 mm

Wysoka rozdzielczość

3 typy wyjść ( BCD/Binary/kod Gray-a)

Niska cena

Zasada działania enkoderów magnetycznych

  • Wysoka precyzja nawet w wymagających warunkach: W przeciwieństwie do enkoderów optycznych, które wymagają idealnych odstępów między tarczą a czujnikiem optycznym, enkodery magnetyczne działają poprzez generowanie sygnału podczas obrotu pola magnetycznego. Pozwala to na większą tolerancję enkoderów, umożliwiając precyzyjne i dokładne pomiary w środowiskach, w których występują wstrząsy, wibracje, kurz lub wilgoć.
  • Wyższa żywotność (w porównaniu do enkoderów optycznych): magnetyczne enkodery obrotowe nie zawierają wrażliwych komponentów, takich jak enkodery optyczne, dzięki czemu mogą pracować dłużej w wymagających środowiskach. Dzięki wyższej odporności na wstrząsy i wibracje oraz mniejszemu prawdopodobieństwu gromadzenia się kurzu lub kondensacji, enkodery magnetyczne mają z natury dłuższy cykl życia niż ich optyczne odpowiedniki.

Różne kody wyjściowe

Seria MGA50S jest dostępna w 3 różnych kodach wyjściowych: BCD, binarny, kod Gray-a

Ekonomiczny chip czujnika opracowany przez Autonics

Chip czujnika magnetycznego został opracowany przez firmę Autonics, co zapewnia enkoderom stosunkowo niską cenę w porównaniu do innych marek

Aplikacje

Magnetyczne enkodery absolutne używane są do kontrolowania kąta obrotu paneli słonecznych w stosunku do pozycji słońca.

AiQ robotics