+48 539 790 922
Zadzwoń
Podpniewki 9, 62-045 Pniewy
Poland
Poniedziałek - Piątek
9:00 – 17:00

Seria E58S (sinusoida)

Inkrementalne enkodery obrotowe serii E58S (sinusoidalne) 58 mm (sinusoidalne, typu wałkowego)

Inkrementalne enkodery obrotowe sinusoidalne serii E58S przesyłają analogowe sinusoidalne sygnały wyjściowe wzmacniacza operacyjnego (op-amp) do regulacji prędkości i sterowania położeniem. Sygnały fazy wyjściowej C, D mogą być używane do obliczania pozycji bezwzględnej, a sygnały fazy wyjściowej A, B mogą być mnożone, zapewniając wysoką precyzję sterowania pozycją porównywalną z ponad 10 000 impulsami.

Główne cechy

  • Wał stożkowy
  • Analogowy sinusoidalny wzmacniacz operacyjny (op-amp) na wyjściu
  • Zasilanie: 5 VDC ±5%

Obudowa o średnicy 58 mm

Typ inkrementalny

Wyjście sinusoidalne

Wysoka rozdzielczość

Temperatura pracy

Dostępne ustawienia kontroli pozycji bezwzględnej i mnożenia

Enkodery zapewniają do 2 048 impulsów, a użytkownicy mogą ustawić wartości mnożenia dla sygnałów fazy wyjściowej A, B w celu uzyskania wysokiej precyzji kontroli pozycji porównywalnej z ponad 10 000 impulsów. Sygnały fazy wyjściowej C, D mogą być używane do obliczania pozycji absolutnej.

Szeroki zakres temperatur pracy

Enkodery zapewniają stabilną pracę w ekstremalnie wysokich lub niskich temperaturach -20°C do 100°C (w porównaniu do poprzednich modeli: -10°C do 70°C).

Dostępne typy kabli osiowych/promieniowych

Enkodery są dostępne z przewodami osiowymi lub promieniowymi o długościach 7 m, 9 m i 15 m, co pozwala na elastyczne zastosowanie w różnych środowiskach.

Aplikacje

Sterowanie motoreduktorami

Inkrementalne enkodery obrotowe są używane wraz z silnikami w maszynach z przekładnią zębatą do sterowania ruchem w górę lub w dół wagoników windy.

AiQ robotics